Jitka

Jitka

Poznej sebe sama. Nic víc.
Znamení Vodnář, osudová karta Slunce.
Paul Fenton- Smith: Velká kniha vykládání tarotu
Angeles Arrien: Velká kniha Crowleyho Tarotu
Martina Blažena Boháčová: Učebnice tarotových karet
Zdeněk Neubauer, Jakub Hlaváček: Slabikář hermetické symboliky a čítanka tarotu
Internet

Vykládání karet vážně i nevážně

Na trhu je spousta druhů karet. Myslím, že existuje jediná zásada pro výběr: karty vás musí oslovit. I když zjistíte, že nejvíc literatury seženete k Rider-Waite tarotu, a že je to klasika s jednoduchou symbolikou, tak pokud se vám nebudou líbit, těžko z nich můžete vykládat. Situaci ztěžuje to, že vám v knihkupectví karty nerozbalí. Do karet totiž vkládáte svou energii a pro to byste měli být první, kdo je bude mít v ruce. I když si myslím, že můžete koupit karty z druhé ruky. Existují rituály na očistění karet a nabíjení svou energií. Takže, pokud vám opravdu sednou, tak i když budou rozbalené, nenechte si je utéct. Vždy záleží na vašem pocitu.
Spoustu obrázků z různých sad najdete na internetu. Hledejte, prohlížejte, ty pravé si vás určitě najdou. Navíc nikdo neříká, že nemůžete mít sad víc. Ať jako sběratel, nebo na různé druhy vykládání. Další sada už se vybírá daleko lépe, protože víte, co od ní chcete a na co se máte zaměřit. Budete mít své oblíbené karty, podle kterých poznáte, jak k vám další sada promlouvá.
Existují taroty, které vyprávějí určitý příběh. Například Tarot Grálu odkazuje na hledání Svatého Grálu a Templáře. V Mýtickém tarotu zase každý živel Malých arkán vypráví jednu báji (jestli se nepletu). Je to výborné pro učení se významů v té konkrétní sadě, protože příběh se vám bude lépe pamatovat, ale pokud pak budete chtít přejít na jinou sadu, mohlo by vás to mást, protože tam jsou určité rozdíly.
Na to, že neexistují pravidla, už jsem toho napsala víc než dost. Takže skončím, jak jsem začala. Karty vám musí sednout. Najděte si na internetu různé názory, ptejte se, zvažujte, ale nekupujte jen proto, že si ten, nebo jiný tarot někdo chválí. Ty správné karty vás určitě osloví.

Jaké karty používáte?

Zlatý tarot (23 | 18%)
Crowley tarot (15 | 12%)
Rider-Waite (38 | 30%)
Tarot snů (10 | 8%)
Magie druidů (5 | 4%)
Osho Zen Tarot (7 | 5%)
Jiný tarot (6 | 5%)
Nechte si zasílat novinky přímo do Vaší emailové schránky
"Život je to, co se nám děje, zatímco my plánujeme něco jiného."
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one