Jitka

Jitka

Poznej sebe sama. Nic víc.
Znamení Vodnář, osudová karta Slunce.
Paul Fenton- Smith: Velká kniha vykládání tarotu
Angeles Arrien: Velká kniha Crowleyho Tarotu
Martina Blažena Boháčová: Učebnice tarotových karet
Zdeněk Neubauer, Jakub Hlaváček: Slabikář hermetické symboliky a čítanka tarotu
Internet

Vykládání karet vážně i nevážně

"Moudří dávných dob prý uložili své tajné vědění dvojím způsobem: do toho nejpevnějšího a nejtrvanlivějšího - do katedrál, a do toho nejpomíjejícnějšího, ale všudypřítomného - do karet."

Slabikář hermetické symboliky a čítanka tarotu

--------------

Původ Tarotu není znám. Historikové se ho pokoušejí vysvětlit na základě slova tarot. Může pocházet z egyptského slova Ta-rosh, které znamená "královská cesta". Také to může být anagram latinského slova rota, česky kolo. Já mám nejraději názor, že slovo Tarot je zkomolenina jména Thoth, starověkého egyptského boha magie, moudrosti a učenosti.
Tarot promlouvá řečí symbolů k našemu podvědomí. Obsahuje obraz veškerých lidských prožitků a zkušeností. Vyložené karty tedy ukazují problém, na který se ptáme, z několika úhlů a naznačí budoucnost v případě, že svůj přístup, nebo pohled na situaci nezměníme. Dokáže i poradit, jakou cestou se dát, jak situaci řešit. Karty vám nevyloží danou budoucnost, výklad spíš pomáhá orientaci v situaci. Budoucnost máte ve svých rukou.
Balíček tarotových karet obsahuje 78 karet. Skládá se z Malých a Velkých arkán (Arkánum = tajemství). Malá arkána mají čtyři barvy: hole, poháry, meče a pentakly. Každá z nich obsahuje 14 karet: eso až desítku, páže, rytíře, královnu a krále. Některé Taroty mají dvorní karty pojmenovány jinak. Velká arkána obsahují 22 karet, začínají nulou a jsou očíslovány římskými číslicemi od I po XXI.
Velká arkána odhalují životní principy, všeobecné zákonitosti nebo vzorce kolektivní zkušenosti lidstva.
Malá arkána představují obrazy životních lekcí, ale i příležitostí a různých stavů, které prožíváme na mentální, citové, duchovní a fyzické úrovni.

--------------

"Tarot by se dal přirovnat k Božské knize obrazů... a snad i k nebeské šachové partii, kde trumfy představují entity, které se na svých cestách přes šachovnici čtyř živlů pohybují respektujíc zákony, jež samy vytvářejí."

Lady Frieda Harrisová
Návod k práci s Thothovým Tarotem Aleistera Crowleyho

Jaké karty používáte?

Zlatý tarot (23 | 18%)
Crowley tarot (15 | 12%)
Rider-Waite (38 | 30%)
Tarot snů (10 | 8%)
Magie druidů (5 | 4%)
Osho Zen Tarot (7 | 5%)
Jiný tarot (6 | 5%)
Nechte si zasílat novinky přímo do Vaší emailové schránky
"Život je to, co se nám děje, zatímco my plánujeme něco jiného."
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one